تبلیغات
عشق - نصب ویندوز XP بر روی یك درایو سخت خالی
 
عشق
منتظر انتقاد و پبشنهاد های شما هستم h.b990@tyahoo.com
درباره وبلاگمدیر وبلاگ : لیلی مجنون
نویسندگان
صفحات جانبی
نظرسنجی
نظر شما در باره این وبلاگ و مطالبش چیست؟آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :

جدید ترین کد آهنگ ها Amir-b646

نصب ویندوز XP بر روی یك درایو سخت خالی

نصب ویندوز XP بر روی یك درایو سخت خالی


نصب ویندوز XP بر روی یك درایو سخت خالی

نصب ویندوز XP بر روی یك درایو سخت خالی

نصب ویندوز XP بر روی یك درایو سخت خالی كمی نسبت به ارتقاء از نسخه موجود ویندوز پیچیده تر است. برای این كار باید یك سی دی فایل راه اندازی (Bootable) یا مجموعه پنج تایی دیسك فلاپی Setup را داشته باشید. مراحل ایجاد این دیسكهای فلاپی در كار عملی 4 توضیح داده شده است. برای شروع، سی دی درون درایو فلاپی خود قرار دهید و كامپیوترتان را راه بیاندازید. اگر از دیسكهای فلاپی استفاده كنید، برنامه Setup پیش از آن كه بتوانید هر گونه انتخابی در مرحله Setup انجام دهید، دیسكهای دوم، سوم، چهارم و پنجم را از شما درخواست می كند.

  

از بین Setup و Repair انتخاب كنید 

نصب ویندوز XP بر روی یك درایو سخت خالی

اولین انتخابی كه باید انجام دهید این است كه آیا می خواهید ویندوز XP نصب شود یا این كه می خواهید آنچه قبلاً نصب شده را تعمیر كنید. برای اطلاعات بیشتر درباره تعمیر، به بخش 11 مراجعه كنید. برای ادامه یافتن Setup، كلید Enter را فشار دهید.

 

با جواز موافقت كنید 

نصب ویندوز XP بر روی یك درایو سخت خالی

برای آن كه Setup ادامه یابد، باید با موافقتنامه جواز مایكروسافت موافقت كنید. برای ادامه كار، كلید F8 را فشار دهید.

 

یك پارتیشن را انتخاب كنید 

نصب ویندوز XP بر روی یك درایو سخت خالی

شما باید بخشی (پارتیشن) از دیسك را انتخاب كنید تا ویندوز XP بر روی آن نصب شود. با استفاده از كلیدهای جهت بالا و پایین صفحه كلید یك بخش را متمایز كنید (در این مثال فقط یك بخش بر روی دیسك وجود دارد). با فشردن كلید Enter درایو متمایز شده را انتخاب كنید. همچنین می توانید بخشهایی را به درایو اضافه یا از آن حذف كنید.

 

درایو خود را فرمت كنید 

نصب ویندوز XP بر روی یك درایو سخت خالی

با استفاده از كلیدهای جهت دار انتخاب كنید كه می خواهید درایوتان با سیستم فایل NTFs فرمت شود یا NTFs.FAT32 امنیت بیشتری دارد، اما فقط ویندوز XP، ویندوز 2000 و یندوز NT آن را تشخیص می دهند. ویندوز 95 و 98 فقط می توانند سیستم FAT را تشخیص بدهند. اگر كامپیوترتان فقط با ویندوز XP كارخواهد كرد، باید از NTFs استفاده كنید. اگر كامپیوترتان دو راه انداز ویندوز XP و ویندوز 95؟ 98 ME خواهد داشت، باید FAT32 را انتخاب كنید. هر سیستم فایلی كه انتخاب كنید، كاربران دیگر شبكه به فایلهای اشتراكی دسترسی خواهند داشت. وقتی انتخابتان را انجام دادید، كلید Enter را فشار دهید. در صفحه بعد Setup، از شما درخواست می شود كه انتخاب خود را تایید كنید. بسته به اندازه درایوتان ممكن است مرمت كردن آن چند دقیقه طول بكشد.

 

كپی كردن فایلها بر روی دیسك 

نصب ویندوز XP بر روی یك درایو سخت خالی

در این مرحله برنامه Setup فایلها را در درایو سخت شما كپی می كند. این مرحله چند دقیقه طول می كشد.

 

كامپیوترتان را راه اندازی مجدد كنید 

وقتی تمام فایلها در دیسك شما كپی شد كامپیوترتان باید مجدداً راه اندازی شود. این امر بطور خودكار بعد از 15 ثانیه انجام می شود. اما شما نیز می توانید به محض مشاهده این صفحه كلید Enter را فشار دهید. قبل از آن كه كامپیوترتان را راه اندازی مجدد كنید، هر گونه دیسك فلاپی را از آن بیرون بیاورید. وقتی كامپیوتر دوباره بالا بیاید برنامه Setup با واسط گرافیكی آشناتری كار را ادامه می دهد.

 

گشتن به دنبال قطعات سخت افزاری 

پس از راه اندازی مجدد كامپیوترتان، برنامه Setup ابتدا چند دقیقه صرف گشتن به دنبال قطعات سخت افزاری متصل به كامپیوتر شما و آماده سازی نصب می كند. این یك امر طبیعی است كه صفحه شما در این مرحله می لرزد. همچنین احتمال دارد برنامه Setup چند بار كامپیوترتان را راه اندازی مجدد كند. همه اینها بطور خودكار اتفاق می افتد. برای آن كه مطمئن شوید فرایند نصب در حال پیش رفتن است می توانید به شاخص پیشرفت در گوشه راست پایین صفحه نگاه كنید.

 

مكان خود را تعیین كنید 

نصب ویندوز XP بر روی یك درایو سخت خالی

وقتی تمام قطعات سخت افزاری سیستم شما شناسایی شد می توانید مكان خود و ورودی صفحه كلید را تعیین كنید. پیش فرض آن روی زبان انگلیسی است. برای تغییر دادن این مكان بر روی دكمه Customize كلیك كنید. پس از این كار برای ادامه كار بر روی دكمه Next كلیك كنید.

 

نام و سازمان خود را وارد كنید 

نصب ویندوز XP بر روی یك درایو سخت خالی

نام خودتان و نام شركتتان را تایپ كنید. در صورت تمایل می توانید نام شركت را خالی بگذارید پس از این كار، برای ادامه كار بر روی دكمه Next كلیك كنید.

 

 كلید محصول خود را وارد كنید 

نصب ویندوز XP بر روی یك درایو سخت خالی

شماره شناسایی 25 رقمی محصول را از پشت قاب سی دی تایپ كنید و برای ادامه كار بر روی Next كلیك كنید.

 

 نام كامپیوتر و كلمه عبور را وارد كنید 

نصب ویندوز XP بر روی یك درایو سخت خالی

هنگامی كه ویندوز XP را روی كامپیوتری نصب می كنید باید نامی روی آن كامپیوتر بگذارید. اگر می خواهید در یك شبكه باشید، این نام كامپیوتر شما را از كامپیوترهای دیگر متمایز می كند. حتی اگر قصد ندارید كامپیوترتان را در یك شبكه قرار دهید، باز هم باید نامی به كامپیوتر بدهید. در طول نصب یك حساب كاربر اولیه برای كامپیوترتان ایجاد شده است. نام Adminisrrative روی یك حساب گذاشته شده است. از این حساب برای تغییر دادن تنظیمات اصلی كامپیوتر استفاده می شود. شما می توانید حسابهای دیگری نیز ایجاد كنید تا افراد دیگر بتوانند با استفاده از آن وارد ویندوز شوند (به بخش 9 مراجعه كنید). در این صفحه باید یك كلمه عبور برای حساب Adminisrrative ایجاد و آن را تأیید كنید.

 

تاریخ و زمان را وارد كنید 

نصب ویندوز XP بر روی یك درایو سخت خالی

اگر برنامه Setup تاریخ و زمان را صحیح گزارش نكرد، صحیح آنها را وارد كنید. منطقه زمانی صحیح را از جعبه لیست بازشوی Time Zone انتخاب كنید. اگر می خواهید ویندوز بطور خودكار زمان سیستم را برای زمان اندوخته روز تنظیم كند، گزینه آن را فعال كنید، برای ادامه كار بر روی دكمه Next كلیك كنید.

 

تنظیمات شبكه را انتخاب كنید 

نصب ویندوز XP بر روی یك درایو سخت خالی

در این مرحله برنامه Setup اجزاء سازنده شبكه متعلق به كامپیوترتان را نصب می كند. پس از آن باید تنظیمات شبكه خود را انتخاب كنید. همیشه باید گزینه Typical را انتخاب كنید مگر آن كه بدانید كامپیوترتان به تنظیمات سفارشی نیاز دارد (نظیر یك آدرس IP خاص یا نام سرویس دهنده خاص شبكه شما). اگر یك شبكه خانگی ایجاد می كنید، پس از نصب نیز می توانید این تنظیمات را تغییر دهید. برای دامه كار، بر روی دكمه Typical كلیك كنید.

 

عضو یك گروه كازی یا حوزه شوید 

نصب ویندوز XP بر روی یك درایو سخت خالی

اگر كامپیوترتان قرار است جزء یك خوزه شبكه ویندوز باشد، گزینه Yes را انتخاب كنید. اما اگر كامپیوترتان قرار است جزء یك گروه كاری باشد (یا یك كامپیوتر مستقل باشد)، NO را انتخاب كنید. در هر صورت نام حوزه یا گروه كاریی كه این كامپیوتر باید با آن ارتباط داشته باشد را درون كادر متن آن تایپ كنید. پس از وارد كردن این اطلاعات، برنامه Setup فایلهای مورد نیاز را در كامپیوتر شما كپی می كند، كار نصب را تمام می كند و یكبار دیگر كامپیوتر را مجدداً راه اندازی می كند.بعد از این می توانید استفاده از ویندوز را شروع كنید.

 

نوع مطلب :
برچسب ها : نصب ویندوز XP بر روی یك درایو سخت خالی،
لینک های مرتبط :

1396/05/17 07:16 ق.ظ
Hi there! I know this is kind of off topic but I was wondering which blog platform are
you using for this site? I'm getting fed up of
Wordpress because I've had issues with hackers and I'm looking at options for
another platform. I would be fantastic if you could point me in the direction of a good
platform.
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر